dokumentacja: stare komputery w swiecie eteru

ZAMIANA

Grupa: Komputery
Zamieszczono od: 24.03.2018 03:28:07 do: 20.09.2018 03:28:07 / ID: 149787

Jestem miłośnikiem starych komputerów takich jak Atari, Spectrum, Amstrad, Sam, Commodore, Amiga, Atari ST, starych PC itp. Zbieram wszelakie informacje na temat łączności na nich. RTTY, Packet Radio a także wszelakie informacje na temat innych przystawek do w/w komputerów. Poszukuję schematów, skanów, fotografii.

Z krótkofalowcami chcącymi się podzielić doświadczeniami i zostawić je potomnym chętnie przeprowadzę wywiady, które będą opublikowane w dedykowanych danej maszynie portalach internetowym. Każdy ma swoją szansę opisać swoją historię, działalność, początki, doświadczenia, eksperymenty a także refleksje. Mile widziane są fotografie.

Jeśli są jakieś schematy, artykuly, papiery, dokumenty czy urządzenia, które chcecie panowie zachować dla siebie - rozumiem to i szanuję. Byłbym jednak wdzięczy za podesłanie możliwie dokładnych fotografii całości. Jeśli to możliwe, także wnętrza, płytek z obu stron - spis elementów pozostawiam osobom, które pragną także - by ta wiedza nie zaginęła w bezlitosnym biegu czasu, który zamazuje tak wspaniałe historie jak wasze pionierskie doświadczenia.

Pragnę, by wiedza o komputerach tamtych lat ocalała w jak najobszerniejszej formie. Chętnie się podzielę tym co mam, wymienię. Ważne, by dokumentować możliwie wszystko.

Poszukuję wszelkich pozostałości, które może w przyszłości czekać bezlitosny kosz, lub łapska śmieciarzy czy złomiarzy.

Mogą to być urządzenia także uszkodzone a nawet zniszczone. Każdy fragment i rozwiązanie jest dla mnie ważne.

Dokumentuję to co się da, by to nie zaginęło. Chętnie / przygarnę / przyjmę jako darowiznę / odkupię za ludzkie pieniądze (rencista) wszystko co pracowało z komputerami w czasów.

Jako, że pionierzy krótkofalowcy zamiast grać ciągle eksperymentowali, są bezcennym źródłem wiedzy na ten temat.

Nie zarabiam na tym żadnych pieniędzy. Nie jestem gryzipiórkiem, ani naciągaczem. To pasja czysto z serca. Na początku była ciekawością, potem stała się unikalnym hobby.

Kiedyś pracowałem w klubie jako SWL jeszcze via PR i RTTY na leciwych PC. Obecnie pracuję nad osprzętem do Atari 65XE pod Packet Radio i RTTY.

Dziękuję za przebrnięcie przez mój apel. Dziękuję za wyrozumiałość.

Nie potrafię wyrazić słowami wdzięczności za każdą pomoc w tym temacie, który stał się hobby.

Zachowajmy to dziedzictwo dla potomnych. Dziękuję.

VY! 73!


Cena: 0


Kontakt mail: one-no@o2.pl Telefon: 000 000 000
Lokalizacja: Dolina Poszukiwacza Licznik wyświetleń: 85
» Zobacz wszystkie ogłoszenia tego użytkownika
randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe aliasy | darmowe forum | katalog stron | sklepy